آیا دیدن انیمه برای کودکان مناسب است؟

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

آیا دیدن انیمه برای کودکان مناسب است؟

بازدید: 855

 

 

 

انیمه برای چه سنی است؟

خیلی از افراد وقتی نوجوان یا جوانی را در حال دیدن انیمه و مانگا می بینند او را مسخره می کنند و فرد را بچه خطاب می کنند اما چیزی که باید بدانیم این است که انیمه هیچ سن و سالی را نمی شناسد. از کودکان گرفته تا بزرگسالان هیچ استثنایی وجود ندارد. 

 

 

 

 

آیا دیدن انیمه برای کودکان مناسب است؟

کارتونی بودن انیمه دلیلی بر مختص بودن آن به کودکان نیست.انیمه با توجه به ژانری که دارد برایش رده بندی سنی تعیین می شود.سرویس‌های نمایشی مانند نتفلیکس برای همه عناوین خود درجه بندی دارند.در انیمه سانسور هم این رده بندی سنی قرار داده شده و پیشنهاد می شود که حتما رده بندی سنی را رعایت کنید.

درست است که در اینجا انیمه ها سانسورشده قرار می گیرند ولی با توجه به فرهنگ و اعتقادات متفاوت ژاپنی ها و موضوعاتی مانند تناسخ،بودا،چندخدایی،گاها شر بودن فرشته و خوب به تصویر کشیدن شیاطین،دخترانه لباس پوشیدن مردان و زنانه رفتار کردن و ... که ممکن است در انیمه ها یافت شود مناسب است که رده سنی رعایت شود تا خدایی نکرده در صورت دیدن و شنیدن مطالبی اعتقادات و خرافات ژاپنی ها جای اعتقادات شما را نگیرد و به سنی رسیده باشید که با دین خود آشنایی داشته باشید و به اعتقادات درست خود پایبند بمانید .به شخصه برایم آگاه شدن از اعتقادات سایر ادیان و کشورها و آشنایی با خرافات و داستان های اساطیری آن ها بسیار لذت بخش است امیدوارم برای شما هم اینگونه باشد. در کل اگر نگران محتوای انیمه‌ای هستید که فرزندتان در حال تماشای آن است رده سنی و ژانر آن را بررسی کنید .و اگر کودک خردسالی دارید حتما ابتدا خود یکبار انیمه را تماشا کنید و بعد تصمیم بگیرید که این انیمه برای کودک شما مناسب است یا خیر!

از ژانرهایی که به هیچ وجه مناسب کودکان و حتی بزرگسالان نیستند میتوان به  ژانرهای شوجوآی، شونن آی ، یوری،یائویی،ایچی،هنتای اشاره کرد.به زودی به معرفی ژانرهای انیمه نیز می پردازم.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد 

 

 

 

 

 

می پسندم نمی پسندم

این مطلب در تاریخ: ساعت: : منتشر شده است
نظرات()